Jestem psychoterapeutką Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego w trakcie procesu certyfikacji. Ukończyłam 4letnie całościowe szkolenie z zakresu psychoterapii psychodynamicznej na Oddziale Psychiatrii Psychodynamicznej Kliniki i Katedry Psychiatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, atestowane przez SNP PTP. Daje mi to uprawnienia do prowadzenia psychoterapii, a każdy proces terapeutyczny poddaję regularnej superwizji. Staż kliniczny odbyłam w Poradni Zdrowia Psychicznego z Dziennym Oddziałem Psychiatrycznym w Krakowie (ośrodek akredytowany przez SNP i SNTR PTP). Prowadzę psychoterapię psychodynamiczną przykładając dużą uwagę do relacji terapeutycznej, która pozwala w bezpiecznych warunkach poznawać schematy funkcjonowania pacjenta.
Specjalizuję się w leczeniu zaburzeń odżywiania, zaburzeń lękowych, nastroju (m.in. depresji) oraz zaburzeń osobowości. Pracuję z osobami, które doświadczyły traumy relacyjnej, z osobami silnie zaabsorbowanymi swoim ciałem i jego defektami.
Bliskie jest mi holistyczne spojrzenie na człowieka, które pozwala uchwycić Jego wielowymiarowość, zrozumieć jak postrzega i przeżywa świat, czym dla Niego są relacje, jakie ma zasoby i potencjał. W zrozumieniu tego pomaga mi psychodynamiczne i systemowe spojrzenie na to, jak kształtowało się życie danej osoby we wczesnych fazach rozwoju – w dzieciństwie. Najważniejszy w mojej pracy jest dla mnie człowiek – to kim jest, metody dobieram tak, by były jak najbardziej korzystne dla Jego rozwoju.
Mechanizmy, które powstały na skutek doświadczeń z wczesnych lat dziecięcych, wpływają na to:
jak reagujemy w sytuacjach kryzysowych,
jak radzimy sobie ze złością,
czy posiadamy wiarę w siebie i swoje możliwości,
czy czujemy się wartościowi,
czy mamy poczucie sprawczości w swoim życiu,
czy akceptujemy siebie, swoje myśli i uczucia,
czy traktujemy swoje ciało z troską i uwagą,
czy potrafimy doświadczać bliskości,
czy kochamy siebie i potrafimy kochać innych.
Rozumiejąc i akceptując dlaczego działamy w dany sposób, mamy możliwość dokonania zmiany i utrwalenia jej w procesie terapii i po jej zakończeniu.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.